1. Ana Sayfa
  2. Haberler

Alipay Türkiye’de kullanılmaya başlandı

Alipay Türkiye’de kullanılmaya başlandı
+ - 0

Türkiye’nin yeni jenerasyon ödeme platformu ininal, Alipay’in Türkiye’deki birinci iş ortağı oldu. Fintek alanının kıymetli oyuncularından ve Multinet Up’ın iştiraki olan ininal; Alibaba’ya bağlı şirketler ortasında yer alan, Ant Financial Services Group tarafından işletilen, önder ödeme ve hayat stili platformu Alipay ile Çinli ziyaretçilerin Türkiye’deki işletmelerde Alipay’i kullanmalarına imkan tanıyan kıymetli bir iş birliğine imza attı.

Alipay Türkiye’de kullanılmaya başlandı

İş birliği birinci olarak, Türkiye’yi ziyaret eden Çinli turistlerin yüzde 85’inden fazlasına hizmet veren ve Türkiye’nin her yerinde faaliyet gösteren turizm şirketi Dorak Holding’in ilgili tesislerinde geçerli olacak. Bu hizmet kapsamında Alipay ile ödemeyi kabul eden kuruluşlar ortasında; Kapadokya’daki balon işletmeleri, mağazalar, oteller ve restoranlar yer alıyor. Mutabakat kapsamındaki işletmeler; İstanbul ve Kapadokya’yı ziyaret eden Çinli turistlerle Alipay uygulaması üzerinden direkt olarak temas kurabilecekler. Ayrıyeten müşterilerin check-out sırasında birebir uygulamayı kullanarak kart terminallerinde görünen Alipay QR kodunu okutmasıyla ödeme yapmaları mümkün olacak. 

ininal ve Alipay ortasındaki iş birliği ile Alipay kullanıcıları Türkiye ziyaretleri sırasında, Çin Yuanı üzerinden ödeme yapabilirken, Dorak Tours işletmelerinde ise ödemeleri ABD Doları üzerinden yapabilecekler. Ayrıyeten; bu yılın ikinci çeyreğinin sonunda ortalarında global zincir restoranlar ve perakendecilerin de yer aldığı, mevcut ve yeni Multinet Up işletmelerinde de geçerli olacak muahede kapsamında ziyaretçiler ödemelerini Türk Lirası üzerinden de yapabilecek.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap