Asus TUF Gaming GTX 1660 Ti O6G Tanıtım

 Asus TUF Gaming GTX 1660 Ti O6G Tanıtım
Okunuyor Asus TUF Gaming GTX 1660 Ti O6G Tanıtım

Asus TUF Gaming GTX 1660 Ti serisinin ortaya çıkmasıyla beraber gene olarak Ray Tracing ve DLSS gibi özelliklerin ön planda yer aldığı görülebiliyor. Bu aşamada da fiyat açısından da bakıldığında yüklü meblağlar kendini gösterebiliyordu. Oyunları kaldıracak olan bilgisayarlar için yüksek bir teknoloji olmasından ötürü etkili şartları sağlayan donanım ürünleri görülebiliyor olsa da yüklü meblağlarından ötürü tercih edilemiyordu. Bu durumu ortadan kaldırmak için Asus cephesinden bir hamle geldi. Öncelikle GTX 16 serisiyle bu hamleyi daha da ekonomik halde gündemine alsa da ilk başlarda Ray Tracing özelliğini içerisinde barındırmamasından dolayı sorunlar baş gösterebiliyordu.

RTX 20 güncellemesiyle beraber öne çıkan Asus TUF Gaming GTX 1660 Ti O6G, bu seçeneğiyle daha da göz dolduran bir hal alabiliyor. Bu ürünle beraber oyun odaklı olan bilgisayarların daha da işlevsel ve zorlanmadan etki yaratabilecek biçimde olduğu ifade edilebiliyor. TUF Gaming serisi içerisinde başı çeken bu model doğrultusunda tüm gamerlar beklediklerini elde edebiliyor. Asus tarafından piyasaya sürülen bu model doğrultusunda iki kat daha da fazla olan ömrü ve sessiz bir biçimde kullanışlı yapıda bulunan bir tasarımı görebilmek mümkün oluyor. Aynı zamanda da çift rulmanlı fanları içeren bu tasarım içerisinde aynı özellikleri kapsayan iki adet fan yer alabiliyor. Öte yandan sert plastik kaplamayı içermesi de tek negatif özelliği olarak sayılabiliyor. Bu sert plastiğin bulunmasının artı özelliği de içinde çalışırken ya da monte işlemleri esnasında herhangi bir biçimde ekran kartına zarar vermiyor olması olarak da ilgi çekebiliyor.

Asus TUF Gaming GTX 1660 Ti

Asus TUF Gaming GTX 1660 Ti O6G ürünlerinin piyasaya sürülmeden önceki zaman zarfında 144 saat boyunca yüklenme testi içerisinde bulunduğu görülebiliyor. Asus TUF Gaming GTX 1660 Ti O6G ürünün standart bir oyun özelliği içerisinde saatteki hızı 1500 ile 1815 Mhz arasında değişiklik gösterebiliyor. Ancak OC modunda olması durumunda da bu hızın 1530 ile 1830 MHz arasında değişkenlik gösterdiği de görülebiliyor. Asus TUF Gaming GTX 1660 Ti O6G ürününün 6 GB GDDR6 RAM ile uyumlu olacağı da görülebiliyor. Aynı zamanda da yakın süre içerisinde piyasada bulunan tüm bileşenlerle de rahat bir şekilde uyum içerisinde olabileceği de söylenebiliyor.

Asus TUF Gaming GTX 1660 O6G donanımının PSU ihtiyacı da 450 W olarak belirtilmektedir. Denenen tüm oyunlarda istenilen şartları karşılayabilecek olan bu tasarım, GTX 1070 modeline yakın bir seviyede performans gösterebiliyor olmasıyla da adından söz ettirdi. Son zamanlardaki piyasada var olan oyunların en üst ayarlamalarında beklenenleri verebilecek potansiyelini de göstermeye başladı. 44 FPS civarında değerler veren bir donanım parçası olarak da söylenebiliyor. Aynı zamanda da yeni donanım sürücülerinin piyasada yer almasıyla beraber de daha da verimli bir sonucu ortaya koyabileceği de söyleyebiliyor. Gelecek zamanlarda daha da etkili bir performans ortaya koymak adına da yeterli olduğu da söylenebilecektir.

Asus TUF Gaming GTX 1660 Ti

Kullanıcıların her oyunu çalıştırabilecek ve yüksek çözünürlükte verim alabilecekleri ekran kartına sahip olmaları durumunda Asus TUF Gaming GTX 1660 O6G öne çıkabilecek türde de gündeme gelebilecektir. Oyun konusunda canavar bir sistem isteyenler için Asus TUF Gaming GTX 1660 O6G önemli bir yerde sayılabilecektir. Performansı, güç tüketimi ve soğutma performansındaki başarısıyla dikkat çeken bu tasarımın tek olumsuz özelliği de yüklü bir durumla karşı karşıya kaldığında yüksek sesle çalışması tek eksi yönü olarak da kendini gösterebiliyor.

Yorum Yap
Giriş Yap
buradan bir menü oluşturun