Boy Uzatma Yöntemleri

 Boy Uzatma Yöntemleri
Okunuyor Boy Uzatma Yöntemleri

Günümüzde insanların en büyük şikayetlerinden bir tanesi de boylarının kısa olmasıdır. Özellikle ülkemizde kısa boyu olan ve şikayetçi olan pek çok insan bulunmaktadır. Genellikle de erkeklerde sıklıkla karşılaşılan bu sorun, her geçen gün de artmaktadır. Özellikle de erkekler boyunun kısa olmasını istemez ve boy uzatma tekniği arayışı içerisine girmektedir. Tabi ki bunun da birbirinden farklı pek çok alternatif yolu bulunmaktadır. Sizlere bunların tüm hepsini bu yazımızda aktaracağız. Öncelikle sizlere boy uzaması hakkında bazı bilgiler aktaralım.

Boy Nasıl Uzar?

Boy uzatma yöntemleri söz konusu olduğu zaman öncelikle boy uzamasına etki eden bazı hususlara dikkat etmek gerekmektedir. Bunların gerçekleştirilmesi, büyüme çağlarındaki insanların boylarının daha da iyi uzamasına yardımcı olacaktır. Bunlardan bazılarını ise şu şekilde sıralayabiliriz;

Boy Uzatma Yöntemleri
Boy Uzatma Yöntemleri

1-Beslenme

Boy uzatma tekniği arasında hangisini uygularsanız uygulayın, öncelik her daim beslenmedir. Özellikle de çocukluk ve ergenlik dönemlerinde beslenmeye oldukça fazla dikkat edilmesi gerekmektedir.

Sağlıklı, dengeli ve çeşitli beslenmek de vücut sağlığını doğrudan olarak etkiler ve bu durum da uzamaya yardımcı olmaktadır. Hiçbir öğünün atlanmaması, güne sağlam bir kahvaltıyla başlanması, vitamin ve mineral bakımından zengin olan besinler ile beslenilmesi de olmazsa olmazlar arasındadır.

2-Takviye

Eğer ki kemik gelişimi bakımından kalsiyuma dayalı bir sorununuz yoksa doktorlar, insanlarda büyümeyi sağlayan hormon olan HGH için de takviye verebilmektedir.

3-Duruş Bozuklukları

Boyun uzaması için duruş bozuklularının da kesinlikle giderilmesi gerekmektedir. Bu açıdan en hızlı boy uzatma yöntemleri bakımından çalışma koşullarına önem verilmeli, postür düzelten boy uzatma egzersizleri tarafından yardım alınması gerekmektedir.

4-Nefes Alma

Doğru bir nefes, vücut sağlığı ve zindelik için oldukça büyük önem taşımaktadır. Boy uzatma tekniği hususunda da doğru nefes almak, boy uzaması üzerinde oldukça etkilidir. Doğru bir şekilde nefes alındı takdirde dolaşım da düzenlenir. Dolaşımın düzenlenmesiyle büyüme hormonlarının da yeterli bir şekilde salgılanmasına, gereken yerlere ulaşabilmesine de yardımcı olmaktadır.

Yorum Yap
Giriş Yap
buradan bir menü oluşturun