İnternetsiz oyunlar-Efsaneleşmiş Çevrimdışı

Bilgisayar üzerinden oynamak internet bağlantıları sayesinde çoklu katılımlı uygulamalara dönüşmüştür. Bu sayede oyunları cihazlarına indirip, çevrimiçi şekilde arkadaşlarınızla konuşup, yazışarak stratejilerinizi belirleyebilirsiniz. Ancak internet bağlantısı her an sağlanamadığından bu durum çeşitli sıkıntılar oluşturabilmektedir. İnternet bağlantınız olmadığında ise çevrimdışı oyunlar yardımınıza koşacak.
 İnternetsiz oyunlar-Efsaneleşmiş Çevrimdışı
Okunuyor İnternetsiz oyunlar-Efsaneleşmiş Çevrimdışı

Çevrimdışı Oyun Ne Demek?

Çevrimdışı olarak oynanan oyunları internet gerektirmeyen oyunlar olarak düşünmeniz de mümkün. Bu oyunları ilk yükleme zamanında internet üzerinden ücretsiz bir şekilde cihazlarınıza kurabilirsiniz. Ancak hiç internet olmadan da oyunları bilgisayarınıza kurmanız mümkündür. Bunun için oyunların kurulum CD’lerine ya da edineceğiniz bir harici belleğe ihtiyacınız olacaktır. Bu sayede kurulum aşamasını tamamlamanızın ardından her yerde internetsiz bir şekilde oyunlara erişim sağlayabilirsiniz. Oyun alternatiflerinin çok olması bu alanda istediğiniz her bölümde bir oyun erişim hakkı elde etmenizi de garantileyecek. İşte meraklıları için hazırladığımız çevrimdışı oyunlar listesi.

İnternetsiz En İyi PC Oyunları

1.GTA San Andreas

Bilgisayar üzerinden oynanan ve ilk popüler hale gelmiş oyunlar listesinde bulunan GTA, çevrimdışı oynanma özelliklerine de sahiptir. Oyunun bu sürümü içerisinde üç boyutlu görüntüleme sistemleri bulacaksınız. Üstelik harita konusunda da GTA San Andreas beklentilerinizi karşılayacak. Oyunda karakterlerdeki kişiselleştirme özellikleri ile de keyifli zaman geçirmeniz mümkün. Bunun için sadece görevlere çıkma alternatifini kullanmanız da gerekmiyor. Çünkü karakterinizin dayanıklılığını artırabilmeniz için spor salonlarını kullanmanız da olanaklar kapsamında. Sayılan temel özellikleri sayesinde bilgisayar oyunlarının efsanesi olan GTA’yı hem sıkılmadan hem de internet gerekmeden istediğiniz her an oynayabileceksiniz.

internetsiz oyunlar

2.Half – Life

Bilgisayar oyunlarında efsane haline gelmiş olan oyunlardan biri de şüphesiz olarak Half – Life olarak gösterilmektedir. Üstelik internetsiz oyunlar listesinde de bulunan Half – Life konusu uzaylı yaşam formları ile alakalıdır. Gordon Freeman, Black Mesa Araştırma Tesisi içinde çalışan bir araştırma görevlisidir. Her şey normalken yapılan bir test esnasında işler bir anda tersine dönecektir. Artık hem tesise hem de dünyaya yayılan bir uzaylı yaşam formu ortaya çıkmıştır. Half – Life oyunu ile işleri yoluna koyabilmek için iyi bir strateji kurarak savaşmanız gerekecek. Üstelik oyun, ilk çıktığı zamandan bu yana pek çok farklı tür de kazandı.

internetsiz oyunlar

3.Age of Empries

Age of Empries,  çevrimdışı oyunlar  listemizin en eski isimlerinden biridir. Oyun, uzun zamandan bu yana bilgisayarlar üzerinden oynanabilmektedir. Günümüzde hem mobil hem de çevrimiçi seçenekleri olan oyun, gerçek zamanlı strateji oyunu olarak tanımlanmaktadır. Çevrimdışı seçeneklerine de halen erişim olan oyunda Taş Devri’nden başlayarak bir şehir yaratmak için çalışmanız gerekecektir. Üstelik zamanla birlikte oyunda rakiplerle ve farklı savaşlarla da karşılaşacaksınız. Ana sürümü Age of Empries olarak piyasaya sürülen oyunda artık değişik türler de bulabilirsiniz. Böylece kendi imparatorluğunuzu oluşturarak gelişimini de tamamlayabilirsiniz.

internetsiz oyunlar

4.Delta Force Black Hawk Down

Çevrimdışı savaş ve strateji oyunlarından biri ola Delta Force Black Hawk Down, etkileyici bir senaryo bulundurmaktadır. Oyunda grafik tasarımları da bir hayli etkileyicidir. Üstelik karakterleri senaryoya göre doğru bir şekilde seçmeniz halinde oyunda kazanma ihtimaliniz artmaktadır. Çünkü seçilebilen her karakterin kendine has özellikleri vardır. Delta Force Black Hawk Down oyununda verilen zamana göre yerine getirilmesi gereken görevler de bulunmaktadır. Görevleri tamamlamanız halinde ise diğer aşamaya geçerek farklı özellikler kapsamında ilerlemeye devam edebilirsiniz.

internetsiz oyunlar

5.Counter – Strike

Çevrimdışı oyunlar listesine uzun zaman önce girmiş olan Counter – Strike halen sıklıkla tercih edilmektedir. Artık çevrimiçi olarak farklı sürümlerini oynayabileceğiniz oyun aynı zamanda çevrimdışı olarak da bilgisayarlarınızda bulunma özelliği taşımaktadır. Bu sayede internetiniz olmadığı zamanlarda da istediğiniz her an oyun erişimi sağlayabilirsiniz. Oyunda takımınız ile birlikte hareket ederek teröristlere karşı savaşmamız istenmektedir. Üstelik farklı görev tanımlamaları da olan Counter – Strike, görev tamamlamalarının ardından statünüzde de yükselme sağlayacaktır. Oyun kurulumlarında Türkçe dil eklentisini unutmamanızı da tavsiye ediyoruz. internetsiz oyunlar

internetsiz oyunlar

6.FIFA

Uzun yıllardan bu yana futbolseverlerin değişmez oyun serilerinden biri olan FIFA, internet gerektirmeyen oyunlar listemizin de vazgeçilmezlerindendir. Her sene güncellenen oyun sayesinde takımların güncel sporcularının simülasyonlarını elde edebilirsiniz. Üstelik oyun içerisinde yapılan geliştirmeler sayesinde artık sadece oyuncular değil, hareketler de gerçekçi bi özellik kazanmıştır. FIFA sayesinde dünyaca ünlü sporculara yön verecek, ister bireysel ister arkadaşlarınızla birlikte çekişmeli maçlar yapabileceksiniz.

internetsiz oyunlar

7.Total War

Total War internetsiz oyunlar arasına 2000 yılında katılmıştır. Aradan geçen zaman içerisinde sürümünde pek çok güncelleme yaşayan oyunda hem fantastik hem de tarihi ögeler görmeniz mümkündür. Ayrıca oyunun en önemli özelliklerinden biri gerçek zamanlı olarak ilerlemesidir. Teminlerinizden sonra bilgisayarlarınız üzerinden siyasetin yanı sıra ordu yönetimini de esas alan bu oyunu istediğiniz her an oynayabileceksiniz. Oyun camiasının bilinen isimlerinden biri olan Sega, Total War sürümlerinin altına da imzasını atmıştır. Böylece oyunun kalitesi hakkında da fikir edinebilirsiniz.

internetsiz oyunlar

8.Call of Duty

Call of Duty serisi sayesinde hem internet gerektirmeyen hem de oldukça kaliteli oyunlar elde edebilirsiniz. Oyun serisinde sıralı olarak savaş dönemleri işlenmiştir. Bu sayede tarihi özellikleri de dikkat çeken Call of Duty ‘de mekânlar da gerçekten alınmıştır. Oyunun özellikle ilk sürümleri bilgisayarlara uyumlu olması ile bir anda popüler hale gelmiştir. Günümüzde Call of Duty son sürümleri internetsiz oyunlar kategorisinde yer almasına karşın farklı sistemler üzerinden erişime uygundur. Ancak serinin ilk oyunları, üzerine pek çok farklı oyun çıkmasına karşın, kendi alanındaki yerini korumayı başarmıştır. Bundan ötürü oyun listemize giriş hakkını kazanmıştır.

internetsiz oyunlar

9.Alan Wake

Alan Wake oyun piyasasının korku alanında etkin oyunlarından biri. Üstelik oyunun yayınlandığı zamandan itibaren firma açıklamalarıyla satıştan çekme gibi pek çok badireler atlattığını da söyleyebiliriz. Ancak günümüzde Türkçe yama eşliğinde bilgisayarlarınız üzerinden Alan Wake oynamanız mümkün. İnternet gerektirmeyen oyunlardan olan Alan Wake çıkış hikâyesi Alan ismindeki çok satan bir kitap yazarını konu alıyor. Ancak Alan artık eskisi gibi kitap yazamamasının yanı sıra oldukça gerçekçi rüyalar görüyor. Kısa sürede geçek ve rüya arasındaki ayrımı yapamamaya başladığını fark eden Alan için asıl mücadele bu saatten sonra başlıyor. Oyunda sizin yapmanız gereken şey ise Alan ‘ı bu durumdan kurtarmak. Fakat bu kurtarış oldukça korkutucu olacak.

internetsiz oyunlar
internetsiz oyunlar

Yorum Yap
Giriş Yap
buradan bir menü oluşturun