1. Ana Sayfa
  2. Ekonomi

Elon Musk, Kripto Para Uygulamalarını Sert Eleştirdi, “Özel Anahtar” Vurgusu Yaptı

Elon Musk, Kripto Para Uygulamalarını Sert Eleştirdi, “Özel Anahtar” Vurgusu Yaptı
+ - 0

Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk, Twitter’da kripto para uygulamaları hakkında eleştiride bulundu.

Tesla’nın Bitcoin (BTC) yatırımı yapmasının ardından Elon Musk bugün kripto paralarla ilgili tweet’ler atmaya kaldığı yerden devam etti. Musk, önce Chuck Norris paylaşımı yaptı, daha sonra ise kripto para cüzdanlarına eleştiri yöneltti. Freewallet isimli bir kripto para cüzdan uygulaması önceki gün Elon’un ismiyle beraber “Dogecoin (DOGE) satın almak için uygulamamızı kullanabilirsiniz” sözleriyle bir paylaşım yaptı. Bunun üzerine Musk, “uygulamanız berbat” şeklinde bir karşılık verdi.

Elon Musk daha sonra, “Size özel anahtarlarınızı vermeyecek herhangi bir kripto cüzdanından ne pahasına olursa olsun kaçınılmalıdır” ifadelerini kullandı.

Kripto Para Borsalarına da Taş Atmış Oldu

Elon Musk’ın “not your key not your bitcoin” anlayışı merkezi kripto para borsalarını da hedef almış oldu. Bilindiği üzere kripto para borsaları kullanıcılara “özel anahtarlarını” sunmuyor. Bu da günümüzde kripto para konusunda önemli tartışmalara sebebiyet veriyor.

Elon Musk’ın bu eleştirisinin ardından Binance’in “Trust Wallet” önerisi ise alay konusu oldu. Bir kullanıcı, Binance’e cevap vererek “Evet, Trust Wallet da bize özel anahtarları vermiyor, yani ne demek istiyorsunuz bu uygulamadan da mı kaçınalım?” ifadelerini kullandı. Binance gibi birçok borsanın hali hazırda zaten kullanıcılar özel anahtarları sunmaması ama buna rağmen Elon Musk’a yanıt vermeleri kullanıcılar tarafından eleştiriyle karşılandı.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap