1. Ana Sayfa
  2. Haberler

God of War PS4 satışları 10 milyonu aştı!

God of War PS4 satışları 10 milyonu aştı!
+ - 0

Sony Interactive Entertainment lider ve CEO’su Jim Ryan, bugün Tokyo’da düzenlenen Sony IR Day 2019 kurumsal strateji toplantısında, Nisan 2018’de PlayStation 4 için çıkış yapan God of War oyununun 10 milyondan fazla sattığını duyurdu.

God of War PS4 satışları 10 milyonu aştı!

Sony daha öncesinde, God of War’un birinci üç gününde 3.1 milyon adet sattığını ve birinci ayında beş milyon adet satışa ulaştığını duyurmuştu. Bu da oyunun Mayıs 2018’den bu yana beş milyon adet sattığı anlamına geliyor.

PlayStation 4’ün en yeterli oyunlarından bir tanesi olan God of War, milyonlarca oyuncu tarafından sevilerek oynandı. Yılların Kratos’a vermiş olduğu yük, birçok hayran tarafından hissedildi ve çok sevildi.

Birinci etaplarda oyuncuların yansısı ile karşılaşan imal, gerek oynanış şekli, gerek kamera açısı ile tenkitlerin maksadı olmuştu. Lakin gün geldiğinde ve çattığında işler biraz istikamet değiştirdi. Yeni oyun epey oturaklı ve ilgi cazipti. Alışılmış ki bu durum God of War’ı muvaffakiyete götüren birinci adımlar olarak karşımıza çıktı.

God of War, birinci ayında 131 milyon dolar gelir elde etmeyi başarmıştı. Satış manasında Sony’i şad eden oyun, Uncharted 4’ü ve Witcher 3’ü geçmeyi başardı.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap