1. Ana Sayfa
  2. Haberler

Honor 20 lansmanı ertelenmiyor!

Honor 20 lansmanı ertelenmiyor!
+ - 0

ABD hükümetinin Huawei‘yi kara listeye alması ve Google’ın Çinli şirketin lisansını erteleme kararı büyük bir şaşkınlık yaratmış olsa da Huawei, 21 Mayıs 2019 tarihinde İngiltere’nin Londra kentinde düzenlenecek yeni cep telefonu Honor 20 lansmanını gerçekleştireceğini açıkladı.

Huawei, Honor 20 lansmanını ertelemeyecek!

Yaşadığı olumsuz gelişmeler ile gündemden düşmeyen Çinli teknoloji devi Huawei, yaşadığı şoku atlatmak için büyük efor sarfediyor. ABD’nin ani bir kararla Huawei’yi kara listeye almasıyla başlayan ve Google, Intel, Qualcomm üzere şirketlerin de Huawei ile olan iş birliklerini sonlandırma kararlarıyla birlikte devam eden şok edici gelişmelerin akabinde Çinli şirket bu kuvvetli durumdan kurtulmanın planlarını yapıyor.

Google, Huawei’nin lisansını iptal ettiğini ve kendi servislerinden artık  yararlanamayacağını açıkladı. Bu durumdan sonra tarihi evvelce belirlenmiş olan Honor 20 lansmanını gerçekleştirecek şirketin nasıl bir yol izleyeceği merak ediliyordu. Hususla ilgili açıklama yapan şirket, lansmanı gerçekleştirilecek olan Honor 20 modeli ile ilgili yapılan planlarda rastgele bir değişiklik olmadığı ve yeni model akıllı telefonun bugün Londra’da tanıtılacağını belirtti.

Huawei’nin yaşadığı bu olumsuz durumu aslında çok evvelce öngördüğü düşünülüyor. Şirketin daha evvelki açıklamalarında olumsuz bir durum yaşanması durumunda ellerinde bir B planını bulundurduklarından bahsedilmişti.

Huawei kendinden emin

Google ile birlikte öbür ABD’li şirketlerin Huawei ile olan işbirliklerini sonlandırma kararlarının akabinde Çin Dışişleri Bakanlığından ABD hükümetine yönelik olarak “Bekleyin ve görün” çağrısı yapılmıştı. Çin hükümetinin de dayanağını gerisine alan Çinli teknoloji devi Huawei’nin, Google’dan yediği darbenin karşısında sağlam bir formda durup en kısa vakitte bu olumsuz durumdan kurtularak daha güçlü biçimde geri dönmesi bekleniyor.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap