1. Ana Sayfa
  2. Bilgi

Huawei Mate 20 Pro makro fotoğraf performansı

Huawei Mate 20 Pro makro fotoğraf performansı
+ - 0

Fotoğraf makinesi kameralarının gelişmesiyle bir arada farklı özelliklere de kavuşmaya başladılar. Bunlardan biri de makro yani yakın çekim özelliği. Genelde aynasız ya da DSLR fotoğraf makinelerinde özel objektiflerle kullanılabilen bir özellik olan makro, Huawei Mate 20 Pro‘da standart olarak yer alıyor.

Huawei Mate 20 Pro makro fotoğraf performansı

Bu özelliği kullanabilmek için cep telefonunun 3X optik zoom özelliğini faal ederek mevzuya yakınlaşmanız gerekiyor. 2.5 cm’ye kadar yakın çekim yapabilen Huawei Mate 20 Pro, neredeyse profesyonel bir tahlil kadar güzel sonuçlar veriyor. Bu ayarları yaptıktan sonra telefonla sayfalarda örneklerini gördüğünüz stilde sonuçlar alabiliyorsunuz.

Telefon elimize ulaşır ulaşmaz kamerasında birinci olarak denediğimiz özellik makro işlevi oldu. Bilhassa küçük halinin ne olduğunu bildiğimiz objelerin makro fotoğrafları değişik yorumlar aldı. Hatta toplumsal medyada yaptığımız bu usul paylaşımlar da epey ilgi çekti.

Yaptığımız denemelerde tuz, su damlası, şeker, bozuk para, ahşap yüzey ve gibisi objelerin fotoğraflarını çektik. Bu sayfada kullandığımız fotoğraflarda da gördüğünüz üzere telefonun makro performansı nitekim çok başarılı. Bilhassa bir telefondan beklenmeyecek ayrıntıları ortaya çıkarması Huawei Mate 20 Pro‘nun öne çıkan bir özelliği oldu. Genelde 300-400 dolarlık objektifler ve en az bir o kadar değerli fotoğraf makineleriyle alınabilecek bu sonuçların bir telefonla alınması beni önemli manada etkiledi.

Bilhassa mevzuya çok yakınlaşması ve makro seviyesinde ayrıntı alması telefonun kıymetli bir özelliği olarak ön plana çıkıyor.  Sayfadaki örneklerde de gördüğünüz üzere Huawei Mate 20 Pro bu mevzuda çok başarılı. Şayet bu telefona sahipseniz siz de bu biçim fotoğraflar çekerek paylaşımlar yapabilirsiniz.

Makro fotoğraf nedir?

Makro fotoğraf bir hususa birkaç santimetreye kadar yakınlaşıp yapılan çekimlere verilen genel bir isim. Yüklü olarak özel ekipman gerektiren bu fotoğraf tipi uzun yıllardır kullanılan ve kabul görmüş bir alan. Huawei Mate 20 Pro‘nun makro performansı sayesinde özel ekipman ya da donanıma gerek olmadan da bu stil fotoğraflar çekilebiliyor.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap