1. Ana Sayfa
  2. Haberler

Huawei’den Google açıklaması geldi

Huawei’den Google açıklaması geldi
+ - 0

Dün teknoloji dünyasının gündemine bomba üzere düşen, Google’ın Huawei ile olan  münasebetlerini askıya alması kararı ile ilgili Huawei tarafından açıklama yapıldı. 

Huawei’den Google açıklaması geldi

İşte Huawei’nin Teknolojioku haber merkezine gönderdiği açıklama metni:

Huawei, Android‘in dünyadaki gelişimine ve büyümesine değerli katkılarda bulunmuştur. Android’in en kıymetli global iş ortaklarından biri olarak hem kullanıcılara hem de dala yarar sağlayan bir ekosistem geliştirmek için açık kaynaklı platformlarıyla yakın bir biçimde çalışmaktadır.

HUAWEI, tüm dünyada bugüne kadar satılan ve halihazırda stokta bulunan tüm HUAWEI ve Honor akıllı telefon ve tablet eserleri için kullanıcılarına güvenlik güncellemeleri ve satış sonrası hizmetler sunmaya devam edecektir.

Dünya çapında tüm kullanıcılara en düzgün tecrübesi sunmak hedefiyle inançlı ve sürdürülebilir bir ekosistem kurmaya devam edeceğiz.

Ayrıyeten referans için Google ve Android’den gelen açıklamaları sizinle paylaşmak isteriz:

Google:

“Kanuna uyuyor ve sonuçları gözden geçiriyoruz. Hizmetlerimizin kullanıcıları için Google Play ve Google Play Protect’teki güvenlik müdafaaları mevcut HUAWEI aygıtlarında çalışmaya devam edecek.”

Android:

“ABD hükümetinin son aksiyonlarına uymak üzere attığımız adımlarla ilgili olarak HUAWEI kullanıcılarından gelen sorulara istinaden, ABD hükümetinin tüm ihtiyaçlarına uymakla birlikte, tüketicilerin halihazırda kullanmakta olduğu mevcut aygıtlarda Google Play ve Google Play Protect’in güvenliği üzere hizmetlerin çalışmaya devam edeceğini garanti ederiz.”

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap