1. Ana Sayfa
  2. Haberler

Huawei’den Trump’ın kararı ile ilgili açıklama

Huawei’den Trump’ın kararı ile ilgili açıklama
+ - 0

Dün ABD Lideri Donald Trump tarafından imzalanan bir kararname ile Amerikan şirketlerinin ‘ulusal güvenlik riski teşkil eden’ firmalardan telekomünikasyon ekipmanı alması yasaklanmıştı. 150 gün içinde yürürlüğe girecek olan bu kararname bilhassa Huawei için hazırlanmış bir çalışma olarak görülmüştü. Hususla ilgili olarak Huawei idaresinden açıklama geldi.

Huawei’den Trump’ın kararı ile ilgili açıklama

Haber merkezimize bir açıklama gönderen Huaewi, ABD ile çalışmaya hazır ve istekli olduklarının altını çizdi. İşte Huawei‘nin gönderdiği açıklama metni:

Huawei, 5G teknolojilerinin başkanı pozisyonundadır. Huawei olarak ABD ile çalışmaya hazır ve istekliyiz. Eser güvenliğini sağlamak için de tesirli önlemler almaktayız. Huawei’nin ABD’de iş yapmasını yasaklamak ABD’yi daha inançlı yahut daha güçlü hale getirmeyecek; tersine, ABD’yi daha düşük standartlarda; fakat kıymetli alternatiflerle sonlandıracaktır.

Bahsi geçen kararlar, ABD’yi 5G’nin kuruluş kademesindeki süreçte geride bırakacak ve sonunda ABD’li şirketlerin ve tüketicilerin çıkarlarına ziyan vermeye başlayacaktır. Ek olarak, makul olmayan kısıtlamalar Huawei’nin haklarını ihlal edecek ve başka önemli yasal sıkıntıları ortaya çıkaracaktır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap