1. Ana Sayfa
  2. Ekonomi

JPMorgan’dan Bitcoin (BTC) Açıklaması: Talep Olursa Bitcoin Alım Satımını Destekleriz

JPMorgan’dan Bitcoin (BTC) Açıklaması: Talep Olursa Bitcoin Alım Satımını Destekleriz
+ - 0

Dünyanın önemli bankalarından JPMorgan, müşteri talebi olması durumunda Bitcoin (BTC) hizmeti sunacağını söylüyor.

JPMorgan eş başkanı ve COO’su Daniel Pinto, müşteri talebi olması durumunda bankacılık devinin Bitcoin alım satımını destekleyeceğini söyledi. Pinto, Cuma günü yayınlanan bir röportajda CNBC’ye verdiği demeçte, şu ifadeleri kullandı:

“Zamanla farklı varlık yöneticileri ve yatırımcılar tarafından kullanılacak bir varlık sınıfı gelişirse, dahil olmamız gerekecek. Talep henüz yok ama bir noktada olacağına eminim.”

Geçtiğimiz ay, JPMorgan’ın dünyanın dört bir yanındaki binlerce trader ve satış personeli ile bir toplantı düzenlediği ve şirketin ne zaman Bitcoin ile ilgileneceği sorulduğunda Pinto’nun iyimser bir tavır sergilediği bildirildi.

JPMorgan’dan Pinto, örnek olarak geçen ay dünyanın en büyük varlık yöneticisi BlackRock’un, daha geniş bir benimsemenin kanıtı anlamında iki fonuna uygun bir yatırım olarak Bitcoin vadeli işlemlerini eklemesini gösterdi. Pinto, Bitcoin alım satımının düzenlenmesinin yönetilebilir olacağını söyledi ve gerçekleşmesi durumunda alım satımların incelenmiş müşterileri ve Coinbase dahil saygın borsaları içereceğini de sözlerine ekledi.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap