1. Ana Sayfa
  2. Ekonomi

Kanada, Bir Haftadan Kısa Mühlet İçinde İkinci Bitcoin ETF’ini Onayladı

Kanada, Bir Haftadan Kısa Mühlet İçinde İkinci Bitcoin ETF’ini Onayladı
+ - 0

Ontario Menkul Kıymetler Komisyonu, düzenleyicinin benzer bir ürüne yeşil ışık yakmasından sadece günler sonra, ikinci bir Bitcoin ETF’ini onayladı. 16 Şubat tarihli bir belgeye göre, Evolve Funds Group Inc. Bitcoin ETF ürününü listelemek üzere onay aldı. Ürün, EBIT ve EBIT.U ticker’larıyla işlem yapmaya olanak tanıyacak.

Bir The Block haberine göre, Evolve Bitcoin ETF’i son onayı aldı ve Toronto Menkul Kıymetler Borsası’nda (TSX) listelenebilmesinin önü açıldı. Cidel Bank Canada’nın bir yan kuruluşu olan Cidel Trust Company, fonun sorumlusu olarak belirlendi. Gemini da yine fonun yardımcı sorumlusu olarak hizmet veriyor.

Evolve, ilk onaylanmış EFT olan Purpose Bitcoin ETF’ye benzer bir yol izledi. Purpose da Cidel ve Gemini’dan saklama konusunda yardım alıyor ve TSX’te alım satım için şartlı onay almış durumda. Yine Purpose ETF’inde olduğu gibi, EY denetçi olarak hizmet veriyor.

Evolve ETF listelendikten sonra, Nisan 2020’de ilk kez listelenen kapalı uçlu bir fon olan Bitcoin Fund da dahil olmak üzere, diğer Bitcoin ürünleriyle birlikte işlem yapılabilecek.

ABD henüz bir Bitcoin ETF’ine onay vermedi. Ancak kripto para savunucuları Ontario’un bu hamlelerinin, ufuktaki bir onaya işaret ediyor olabileceğini söylüyor.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap