1. Ana Sayfa
  2. Ekonomi

Max Keiser: Bitcoin (BTC) Alımında Sıradaki Şirket Oracle Olabilir

Max Keiser: Bitcoin (BTC) Alımında Sıradaki Şirket Oracle Olabilir
+ - 0

Tesla’nın Bitcoin (BTC) satın alımı, diğer şirketlerin kripto paralara girmesine olanak tanıdı. Max Keiser’ın kaynakları Oracle’ın da BTC almayı planladığını söyledi.

Tesla’nın 1,5 milyar dolarlık Bitcoin alımı, sonraki firmanın Bitcoin almak için sırada olabileceğini söyledi. Max Keiser’a göre dünyaca ünlü veri tabanı yazılım firması Oracle, Tesla’dan sonra BTC satın alacak teknoloji devi.

Oracle, Tesla’dan Sonra Mı Gelecek?

Tesla’nın, 1,5 milyar dolarlık Bitcoin alımı haberlerde manşet oldu. Ama zaten öncesinde MicroStrategy’nin 2020 yazında yaptığı 1 milyar dolarlık Bitcoin alımı, kurumsal firmaların ilgisini çekmeye başladı.

Bitcoin, birçok kurumsal firmanın portföyüne girmişti. Ama Tesla’nın girişi oyunu daha fazla ilgi çekecek şekilde değiştirebilir. Spekülasyonlara göre, Apple bile Bitcoin alabilir. Popüler sunucu Max Keiser ise başka bir şirketi işaret ediyor.

Keiser Report’un kurucusu Max Keiser, Oracle’ın büyük çaplı Bitcoin alımı yapacağını açıkladı.

Keiser: Ford Daha Yüksek Fiyattan Girecek

Keiser kaynağını paylaşmamasına rağmen büyük şirketlerin kripto paralara girişinin zorlaşacağını açıkladı.

Keiser ayrıca MicroStrategy CEO’su Michael Saylor ve Musk’ın geçmişlerinin mühendislik alanında olduğu için girmelerinin normal olduğunu söyledi. Ayrıca açıklamalarında Ford gibi şirketlerin daha yüksek fiyattan giriş yapacağını belirtti.

“Bitcoin, cypherpunk ve kurumsal firmalar arasında uç noktadaydı. Ford bilançosuna Bitcoin ekleyinceye kadar değeri 40 katına çıkmış olacak.”

Bitcoin ve kurumsal yatırımlar hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap