1. Ana Sayfa
  2. Haberler

Microsoft ile Sony anlaştı!

Microsoft ile Sony anlaştı!
+ - 0

Sony ve Microsoft, iş birliğine gitme kararı aldı. İki şirket, Microsoft’un bulut platformu Azure odaklı yeni bir oyun tecrübesi için paydaşlık yaptı.

Microsoft ile Sony anlaştı! Devler birleşiyor

Sony CEO’su Kenichiro Yoshida ile Microsoft CEO’su Satya Nadella, bulut tabanlı yapay zeka tahlilleri geliştirmek için el sıkıştı. Taraflar tarafından imzalanan antlaşma çerçevesinde, iki şirket, oyun ve içerik akışı hizmetlerini desteklemek için Microsoft Azure’da ortak bulut tahlilleri geliştirecek.

Ayrıyeten, Sony’nin oyun ve içerik akışı hizmetleri için mevcut Microsoft Azure platformu kullanılacak. Anlaşma kapsamında ayrıyeten Sony ve Microsoft, yeni akıllı imaj sensörlerini içeren yarı iletkenler ve AI (yapay zeka) alanlarında da işbirliğine gidecek, keşfedecekler.

Bahisle ilgili açıklama yapan Sony’nin CEO’su Kenichiro Yoshida, “PlayStation’ın kendisi yaratıcılık ve teknolojinin entegrasyonu ile ortaya çıktı. Misyonumuz, bu platformu, mümkün olan en güzel tecrübesi sağlayan bir bulut ortamı ile her vakit ve her yerde problemsiz bir halde geliştirmek. Uzun yıllar boyunca Microsoft bizim için kilit bir iş ortağı oldu, elbette iki şirket de birtakım alanlarda rekabet ediyordu.

Gelecekteki bulut tahlillerinin ortak geliştirilmesinin etkileşimli içeriğin gelişimine büyük katkı sağlayacağına inanıyorum” dedi. Microsoft’un CEO’su Satya Nadella ise Sony ile yaptıkları stratejik iş birliğiyle ilgili şunları ekledi: “Sony, hem cümbüş kesiminde hem de teknolojide her vakit önder olmuştur. Açıkladığımız bu iştirakin sebebi de budur.

Bahsi geçen iştirakle Sony, müşterilere daha güzel ve yeni oyun tecrübesini sunmak için Azure AI’ın gücünden yararlanacak.” Google Stadia için alınmış bir tedbir mi bilinmez fakat iki devin güçlerini birleştirmesinin hem olumlu hem de olumsuz yanları olacağı kesin. Rekabet her vakit güzeldir, oyunculara olumlu istikamette yansır. 

Bu ayrıntıları unutmamak gerek. Bakalım Microsoft ve Sony daha hangi hususlarda işbirliği yapacak daima birlikte bekleyip göreceğiz. Pekala ya siz bu işbirliği hakkında ne düşünüyorsunuz? Niyetlerinizi yorumlar kısmından bizlere aktarmayı unutmayın.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap