1. Ana Sayfa
  2. Ekonomi

Polkadot (DOT), Cardano’nun (ADA) Yerini Alırken Toplam Piyasa Pahası 1.5 Trilyon Doları Geçti

Polkadot (DOT), Cardano’nun (ADA) Yerini Alırken Toplam Piyasa Pahası 1.5 Trilyon Doları Geçti
+ - 0

Polkadot (DOT) dördüncü en büyük kripto para birimi olurken, toplam kripto para birimi piyasa değeri 1,5 trilyon doları aştı.

Geçtiğimiz 24 saat içinde, kripto para piyasasının Pazartesi sabahı erken saatlerde meydana gelen hafif bir düzeltmeden sonra toparlanmaya başladığını gördük. Bitcoin ilk kez 50.000 dolara yükseldi, toplam kripto para birimi piyasa değeri 1.5 trilyon doların üzerine çıktı ve Polkadot, Cardano’yu aşarak piyasa değerine göre 4. en büyük proje oldu.

Bitcoin İlk Kez 50.000 Dolar Oldu

Tarihte ilk kez, lider kripto para birimi, 50.000 dolara ulaştı. Bu, Bitcoin’in fiyatı için önemli bir kilometre taşıdır ve şu anda yalnızca 2021’in başından bu yana nominal değerine %72 eklenmiştir.

Bu, birkaç günlük dalgalı fiyat hareketinden sonra gerçekleşti. BTC’nin Pazar günü bu hedeften 300 dolar uzak olduğunda 50 bin doları aşmaya hazır olduğu ortaya çıktı. Bununla birlikte, Asya işlem seansı sırasında BTC’nin hafif bir düzeltmeden geçtiği ve 46.000 doların altına düştüğü görüldü. O zamandan sonra BTC 50.000 dolara dokunmasını sağlayacak toparlanmayı gerçekleştirdi.

CryptoPotato’nun dün bildirdiği gibi, sonraki hedefler BTC için 50.400 dolar ve 51.400 dolar. Her durumda, bu aynı zamanda BTC’nin fiyat keşfinde olduğu ve ciddi dalgalanmaların beklendiği anlamına gelir.

DOT 4. En Büyük Kripto Para Birimi Oldu

Bu arada, Polkadot’un DOT tokenı, CoinGecko’dan alınan verilere göre, toplam piyasa değeri sayesinde resmi olarak en büyük 4. kripto para birimi haline geldi. Altcoin, Cardano’nun ADA’sını aştı ve şu anda Tether’in USDT stablecoin‘inin arkasında yer alıyor. Altcoin’lerle beraber güç kazanan piyasanın da toplam değeri 1.5 trilyon doları aştı.

Yukarıdaki haritada görülebileceği gibi, bugün piyasa yemyeşil. Hemen hemen her kripto para birimi yeşil renkte. Ethereum yaklaşık %2,5’lik bir artışla 1.800 doların üzerinde işlem görüyor, DOT %14’ün üzerinde, ADA ise %7,5 arttı.

Litecoin 200 dolardan sıçradı ve şimdi %7’nin biraz altında bir artış ile 220 dolara doğru yol alıyor. XRP, son dönemdeki yükselişten yararlanamadı ve sadece %1 arttı.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap