PS HER ZAMAN GÜÇLÜYDÜ YİNE ÖYLE GELİYOR

 PS HER ZAMAN GÜÇLÜYDÜ YİNE ÖYLE GELİYOR
Okunuyor PS HER ZAMAN GÜÇLÜYDÜ YİNE ÖYLE GELİYOR

PS 5 Sony firmasının kurulduğu günden beri lokomotif ürünü olmayı başardı. İlk çıktığı yıllarda ki oyunlarda ki başarılı grafikler o dönem piyasada bulunan SEGA, ATARİ gibi oyunların fazlasıyla önüne geçmeyi başarmış her çocuğun hayalini süsler hale gelmişti. Yıllar geçti PS2, 3, 4 ve sora 5 aşamasına geliyordu. PS4 uzun yıllar slim kasa, hafız vb. farklılıklarla ve 4K destekleriyle piyasada kalmış 5 ne zaman gelir soruları tüm oyun severler tarafından ilgiyle beklenir hale gelmişti ve gün geldi PS5 lansmanı yapıldı. Ürün piyasaya ne zaman çıkar, özellikleri nedir fikrinin önüne kim bilir Türkiye’de ne kadara satılır fikri geçmişti ve korkulan oldu. PS5 yine rekor rakamlara bizlere ulaşacaktı.

PS TEKNOLOJİYE

PS5 PİYASAYA ÇIKTI ÇOŞKUSUNUN ÖNÜNE GEÇEN MALİYETİ

Tüm dünyayı saran yeni konsol ve hangi oyunları alırız heyecanı bizde şimdiden 4K destekli televizyonların fiyatlarına bakarak ve PS5 in bize maliyetiyle hesap kitap noktasına getirdi. Oyun konsolu çıkmadan önce bazı ürünlerden alınacak ÖTV oran yüksekliği açıklanmış, bu oranın Eylül sonuna kadar olduğu söylenmişti. PS için alınacak vergi %50 ve bu süre şimdilik Ocak ayına kadar uzatıldı. Gümrük vergisi oranının 1 Ocak itibariyle %20 oranına düşeceği biliniyor. Evet, konsolun açıklanan fiyatının yanına biraz da bizim ülkemizde ki satış politikası etki etmiş oluyor. PS5 çıkıyormuş muhabbetinin önüne çok pahalı gereksiz pahalı gibi sözlerle konsolun özellikleri çoktan perdelenmiş durumda diyebiliriz.

TEKNOLOJİYE ERİŞMENİN GÜÇ OLDUĞU GERÇEĞİ

Teknolojiye erişmek yükselen kurlarla güçleşmeye başladı. PS5 özelliklerinden bahsetmek isterken piyasanın aldığı durumdan söz etmeden geçmek olamıyor. PS5 aldıktan sonra oyun alma aşamasına geldiğinizde yeni bir fiyat aralığıyla tanışıyor olacaksınız. PS5 oyunları 700 lira tavan fiyatla Türk oyun severlerin huzurunda olacak. Oyuna ve özelliklerine göre artacak bu fiyatların bize oluru bu diyebiliriz sizlere. 4K destekli televizyon aldınız 8.000 TL ye yakın para verdiniz sıra geldi oyun alışverişine, bu noktadan sonra da sizleri bir sürpriz bekliyor fahiş oyun rakamları.

PS5 ÖZELLİKLERİ

PS5 öyle bir görselle geldi ki içinde bulunduğumuz yılların teknolojisini bize yansıtıyor ve bir o kadar da sade. PS5 iki ayrı tip konsolla tüketiciye sunulacak. CD ile çalışabilen bir de CD olmadan indirdiğiniz oyunları veya medyayı oynatabilen konsollar. Bu ikiye ayrılmanın en önemli getirisi fiyat avantajı, daha sonra CD ihtiyaç duymuyorum İnternet ortamı bana yeterli tercihidir. PS5 dik tasarımıyla tanıtıldı. Diğer konsollar iki türde de kullanılabiliyordu ancak PS5 bu tanıtımıyla bile diğerlerinin önüne geçmiştir. 8K çözünürlük desteğine kadar desteğe elverişli bir cihaz olacak. Eski PS oyunlarınızın oynanabileceği bir konsol oluşturuldu. Ses dağıtımında kusursuzluk bulabileceğiniz bir cihaz yaratıldı. PS5 harika ışık sistemiyle geliyor. Kulaklıkla oynamak isteyenlere kablosuz oyun oynama avantajını da sunacak cihaz da kolun tasarımı sizi etkileyecek. Kolda kullanılan dualshock yerini dualsense sistemini bırakıyor. Dualsense ile oyuna göre oyun esnasında ki hissedişte daha yüksek olacak. Diğer konsollara göre çok daha az enerji harcayan PS5 teknik özellikleri, tasarımıyla iştah kabartıyor. Fiyat yüksekliği dışında size yıllardır beklediğiniz PS5 teknolojisinin geldiğini rahatlıkla vaat edebiliyor.

Burak Aslan
Author: Burak Aslan

Deneme

Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Teknocu.net

Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Giriş Yap