1. Ana Sayfa
  2. Haberler

PS5 hakkında birinci resmi duyuru geldi!

PS5 hakkında birinci resmi duyuru geldi!
+ - 0

Sony Corporation, bugün Tokyo’da düzenlenen Sony IR Day 2019 kurumsal strateji toplantısında PlayStation 4 Pro ile yeni jenerasyon PlayStation konsolunun performansını Marvel’s Spider-Man oyunu üzerinde karşılaştırdı.

PS5 hakkında birinci resmi duyuru geldi!
 

Sony Corporation lider ve CEO’su Kenichiro Yoshida: ”PlayStation’ın oyun oynamak için en güzel yer olarak kalmasını sağlamak için Sony Interactive Entertainment üçüncü parti geliştiricilerle çalışmalarını sürdürmeye ve bağlarını geliştirmeye devam edecek.” dedi.

Yoshida, PlayStation’ın kesintisiz tabiatını açıklarken “her vakit, her yerde, kesintisiz” tabirlerini kullandı. Karşılaştırma görüntüsünü aşağıdaki oynatıcıdan izleyebilirsiniz.

Sony’s official görüntü comparing performance of PS4 Pro vs next-gen PlayStation pic.twitter.com/2eUROxKFLq

— Takashi Mochizuki (@mochi_wsj) 21 Mayıs 2019

Konsol 8 çekirdekli 7 nanometrelik 2 mikro mimarisini kullanan üçüncü kuşak AMD Ryzen tabanlı bir CPU ve ışın izleme teknolojisini destekleyen AMD Radeon Navi tabanlı bir GPU tarafından güçlendirilecek.

8K grafikler ve fizikî medya takviyesi olacak ve “çarpıcı biçimde farklı bir ses deneyimi” sunacak yeni 3D ses teknolojisinin de CPU’nun bir kesimi olacak PlayStation 5.

Konsol ayrıyeten solid-state drive yani katı hal diskine sahip olacak. Şu anda PC’de mevcut olan tüm SSD’lerden daha süratli bant genişliğine sahip olacağı belirtilen bu SSD uzun yükleme müddetlerini ve oyun içindeki süratli seyahat müddetlerini kısaltacak ve oyuncuların çok oyunculu maçlara daha süratli girmelerini sağlayacak.

 

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap