1. Ana Sayfa
  2. Ekonomi

Teori: Satoshi Nakamoto Bitcoin (BTC) Servetine Ulaşılması İçin İpuçları Bıraktı

Teori: Satoshi Nakamoto Bitcoin (BTC) Servetine Ulaşılması İçin İpuçları Bıraktı
+ - 0

Popülerlik kazanan yeni bir kripto para teorisine göre gizemli Bitcoin yaratıcısı Satoshi Nakomoto, milyarlarca değerinde olduğu tahmin edilen Bitcoin (BTC) servetinin kilidini açmak için bir dizi ipucu bıraktı.

Bitcointalk’ta yayınlanan bir dizi yeni gönderiye göre, trader’lar Nakamoto’nun özel anahtarlarının keşfedilmesine yol açabilecek ipuçlarını aramaya başladı. Trader’lar Bitcoin’in ilk günlerinde çıkarılan yüz binlerce BTC’nin kilidini açmanın hayalini kuruyor.

Teori Sergio Demian Lerner’in 2013 yılında yayınlanan, Bitcoin’in anonim kurucusu tarafından çıkarılan bloklarda istatistiksel bir dengesizlik olduğunu gösteren araştırmasına dayanmakta. Lerner, tek tip olmayan dağıtımın, arkasında bir mesaj bırakmak için Satoshi tarafından amaca yönelik bir yaratım olabileceğini tahmin etmişti. Lerner, şunları söylemişti:

“Satoshi, parmak iziyle bir mesaj bıraktı. Uzak bir gelecekte fark etmemiz için bir mesaj.”

Bitcointalk trader’ları, Satoshi’nin erken blok ödüllerinin rastgele madencilik oluşturmadığını, bunun yerine onun Bitcoin servetinin özel anahtarları için bir yol haritası oluşturabileceğini savunarak teoriyi daha da ileri götürdüler.

Doğruysa, ipuçları, Satoshi’nin bugünün fiyatıyla 34 milyar dolardan fazla değere sahip tahmini 750.000 BTC’yi içeren cüzdanların kilidini açacaktır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap