1. Ana Sayfa
  2. Ekonomi

Ünlü İsim, Tesla’nın 1,5 Milyar Dolarlık Bitcoin (BTC) Alımının Dikkat Dağıtma Atağı Olduğunu Söyledi

Ünlü İsim, Tesla’nın 1,5 Milyar Dolarlık Bitcoin (BTC) Alımının Dikkat Dağıtma Atağı Olduğunu Söyledi
+ - 0

The Big Short’un yıldızı Michael Burry, Tesla’nın 1,5 milyar dolarlık Bitcoin (BTC) alımının Çin ile yaşanan regülasyon sorununu saklamak amacıyla yapıldığını söyledi.

Burry’e göre Dogecoin’in (DOGE) fiyat rekoru, piyasada devasa bir balonun habercisi. Ünlü yatırımcı Michael Burry’e göre Tesla’nın Bitcoin alımı, bir şeyleri gizleme amacında:

“Çin’deki yetkililer, Tesla’nın ürün kalitesi konusundaki şikayetler üzerine araştırmaya gittiler. Bana göre Tesla’nın hamlesi gerçeği saklamak için yapıldı.”

Yani Burry, Tesla’nın hamlesinin Çin ile yaşadığı sıkıntıyı saklamak için olduğunu söyledi.

Burry’e, Elon Musk’la dalga geçmek için Tesla hisselerinin Bitcoin’le aynı yönde hareket ettiğini söyledi:

“$TSLA ve $BTC’nin korelasyon katsayısı son altı ayda 0.951967. Yani elon musk korelasyonu 1’den büyük bir sayı olarak çıkarmaya kararlı. $TSLA ve $BTC yatırımcıları her şeyi gerçekleştirebilir.”

Burry, daha sonra ise Dogecoin’i hedef aldı. Şaka amaçlı oluşturulmuş kripto para, 10 milyar dolarlık piyasa değerine sahip. Burry’e göre fiyatın 8 cent ve GameStop hissesinin 325 dolar olmasını absürt olduğunu söyledi.

Burry’e göre fiyat dalgalanmalarının patladığı bir çağdayız. Önce fiyatların arttığı ve sonradan sert düşüşlerin yaşandığını söyledi.

“Piyasalarda tehlikeli düzeyde balonlar oluştu.”

Burry, Tweetinde yeni bir balonun oluştuğunu yazdı. Led Zeppelin şarkısı When The Levee Breaks’e atıfta bulunan Burry’e göre sonda değil başlangıçta oynanacak.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap