Watch Dogs Legion Video Oyunu İncelemesi

 Watch Dogs Legion Video Oyunu İncelemesi
Okunuyor Watch Dogs Legion Video Oyunu İncelemesi

Watch Dogs Legion Video Oyunu önceki versiyonlarıyla da oldukça güzel bir oynanış sağlayabiliyordu. İlk oyununda görülen bir fikir en doğru biçimde uygulanmaktaydı. Ancak tamamen aksiyon ve hikaye odaklı bir oyun olmasıyla da eğlence faktörünün unutulduğu gözlerden kaçmıyordu. Watch Dogs Legion oyununda ise bu eğlenceli halleri görebilmek biraz daha mümkün olabiliyor. Serinin ilk oyununun üzerine bir şeyler daha katarak, daha da kapsamlı bir hale geldiği de görülebiliyor. Watch Dogs Legion kapsamlı bir yapıda bulunarak, oyuncularda merak uyandıran bir halde bulunabilmektedir. Bu aşamada da her bir oyuncunun aksiyon ve eğlence anlayışına hitap edebilecek bir yapıda olduğu da söylenebilir. 

watch dogs 2

Watch Dogs Legion oyununun hikayesi, yapay zeka kullanan İngiltere’nin ekonomisinin çökme evresine girdiği zamanları konu alıyor. DedSec adındaki hacker grubunda yer alan Dalton Wolfe ile bu oyunun hikayesine başlangıç yapılıyor. İlk olarak İngiltere Parlamento Binası’nı patlatmak isteyen kişilere engel olunmaya çalışılıyor. Bu patlama engellense de diğer binalarda bulunan patlayıcılar aktif hale geliyor ve Londra bambaşka bir kaos ortamına doğru sürükleniyor. Bundan sonraki zaman zarfında da hacker grubunun üzerine yüklenen suç sonrasında da grubun pasif olarak kaldığı da görülebiliyor. DedSec grubunun üyelerinin canlandıracağımız Watch Dogs Legion oyununda bu suçlamadan aklanmak isteyen karakterlerin izlediği yolu görebilmek de söz konusu olabiliyor. 

Watch Dogs Legion oyununda karakterleri seçerek başlangıç yapabilmek mümkün oluyor. Watch Dogs Legion oyununda var olan her bir karakterin hakkında farklı özellikler ve yetenekleri görebilmek mümkün olabiliyor. Seçim yapıldıktan sonra da Londra sokaklarında yer almaya başlamak mümkün olabiliyor. Londra, oldukça detaycı ve grafikler açısından da kusursuz bir biçimde meydana getirildiğinden ötürü oyuncuları tatmin edebiliyor. Londra haritası oldukça büyük ve gidilecek yerler açısından da cazip olarak sayılabiliyor. Londra genelinde bolca görevle karşı karşıya kalarak, bu noktada keyifli bir oyun deneyimi yaşamak isteyenler için Watch Dogs Legion önemli bir yerde bulunabiliyor. Üzerine uğraşılmış ve kullanıcıların ilgisini çekebilecek konumda yer alması bakımından da yeterli bir biçimde de kendini gösterebiliyor. 

Watch Dogs Legion Görevleri

Watch Dogs Legion Video Oyunu kapsamında olay örgüsü ve hikayesi son derecede etkili ve ilgi çekici olarak görülebiliyor. Ancak tekrar eden görevler yüzünden olay örgüsü bir nebze olsun olumsuz olarak etkilenebiliyor. Görev almaya gidildiğinde kısıtlamalarla karşı karşıya kalmak da zaman zaman görülen bir durum olarak ortaya çıkabiliyor. İlk başlarda keyifli olarak görülecek olan görevler, zaman içerisinde can sıkıcı bir hale bürünebiliyor. Bazı görevlerin oldukça basit olması ve herhangi bir hareket gerektirmemesi de kullanıcıların sıkıntı yaşayacakları gelişmeler arasında sayılabiliyor. Watch Dogs Legion Video Oyunu etkili bir oyun olarak görülse de hikaye açısından bu yöndeki bir dezavantajı da ortaya çıkabiliyor. 

watch dogs 2

Watch Dogs Legion oyunu genel olarak ele alındığında bazı kriterlerde iyileştirmelere gidilmesi durumunda yılın en iyi oyunları arasında sayılabilir. Karakterler, araç kullanımları ve tekrarlanan görevlerin düzenlenmesi halinde istenilen standartlara sahip bir konumda da bulunabilir. Grafikler açısından kusursuz bir oyun olan Watch Dogs Legion, aynı özelliği diğer detaylarla göstermeyi başaramıyor. Her zaman oyuncuların etkili bir şekilde baz aldıkları konular arasında var olan bu kriterlerde yetersiz kaldığı da söylenebiliyor. Watch Dogs Legion yorumlamaları genel hatlarıyla bu şekilde olduğundan ötürü kullanıcıların çoğunun oyunu yarım bırakabileceği de görülebilir. Bu yüzden önceki versiyonlarıyla kıyaslandığında vasat bir halde bulunduğu da ifade edilebilen bir durum olarak adlandırılabilir. 

Yorum Yap
Giriş Yap
buradan bir menü oluşturun