1. Ana Sayfa
  2. Ekonomi

Yeni Duyurulan Bu Kripto Para Ünitesi Büyük Heyecan Uyandırdı!

Yeni Duyurulan Bu Kripto Para Ünitesi Büyük Heyecan Uyandırdı!
+ - 0

Topluluk üyelerine dağıtılacak olan SatoshiStreetBets’in resmi kripto para birimi SatoshiSwap duyuruldu.

Bilindiği üzere SatoshiStreetBets, geçtiğimiz haftalarda GameStop’un fiyatını yükseltmeyi başaran ve çok ses getiren WallStreetBets grubunun alt grubu olarak oluşturulmuştu. Bu grup da tıpkı WallStreetBets gibi kısa sürede bünyesine birçok insanı toplamayı başardı. Topluluk şimdi de kendilerine ait bir token çıkarma hazırlığı yapıyor: SatoshiSwap (SAS).

Reddit üzerinden yapılan duyuruda, şu ifadeler  kullanıldı:

“Kripto ticaret topluluğumuz inanılmaz bir popülerlik patlaması yaşadı. Kısa bir süre içinde çok sayıda aboneye ulaştık ve tüm dünyadaki haber yayınlarında (CNBC, New York Post, Cointelegraph, Yahoo Finance, Forbes birkaç isim) yer aldık. Ve hala büyüyoruz. Bu sadece başlangıç!”

Duyurunun devamında proje hakkında bilgilendirmeler yapıldı:

“Bu yüzden bugün, popüler UniSwap ve SushiSwap projelerinden ilham alan ve SatoshiStreetBets üyeleri için yapılmış bir kripto para birimi ve DAO olan SatoshiSwap’in ilk geliştirilmesini duyurmaktan gurur duyuyoruz.”

Token’ın şu nedenlerden ötürü başlatıldığı ifade edildi:

  • Merkezi olmayan borsa (dex) pazarı, çılgınca başarılı ve kazançlı olacak şekilde şekilleniyor. Yine de ele alınması gereken göze çarpan sorunlar var, yüksek gas ücretleri, ölçeklenebilirlik sorunları, birlikte çalışabilirlik eksikliği, marj ticareti eksikliği vb. Bir fark yaratabilir ve kendi perspektiflerimizi sunabiliriz.
  • Bir trader topluluğu olarak, her zaman bizi birleştirecek, hepimizin geride toplanıp tüm desteğimizi sunabileceğimiz bir token arıyoruz. İşte burada. Ve topluluğun dahil olabileceği pek çok yol var.

Bu arada, bir uyarıda da bulunuldu:

“SatoshiSwap şu anda mevcut değildir ve hiçbir yerde satılmamaktadır. Birincil duyurular için tek güvenilir yer Discord’umuz (discord.gg/SatoshiStreetBets) ve Twitter’ımızdır (@SatoshiSwapHQ) ve şu anda SatoshiSwap ekibinde resmi olarak bulunan tek moderatör, kurucumuz u/little-eagle. Lütfen dikkat edin Bizimle hiçbir bağlantısı olmayan sahte bir Telegram grubu var, bu konuda söyledikleri yanlış. Bu gruptan ayrılıp gerçek gruba katılmanızdan memnun oluruz (t.me/SSBtalk).”

Token’lar Nasıl Dağıtılacak?

SatoshiSwap token’ının ilk lansmanı önümüzdeki 2 hafta içinde olacak (kesin tarih yakında açıklanacak).  Adil ve eşit dağıtımın önemli olduğu ifade ediliyor bu nedenle token’lar 3 farklı şekilde dağıtılacak:

  • SatoshiStreetBets’te orijinal içerik katkıda bulunanlar (gönderim sonrası), içeriklerinin aldığı olumlu oyların miktarına orantılı bir tahsis alacak
  • Sushiswap/Uniswap kullanıcılarına airdrop yoluyla
  • Likidite madenciliği (token’lar belirli havuzlara likidite sağlayanlara dağıtılacaktır)

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap